Tarpusavio skolinimasis yra vis labiau populiarėjanti tema Lietuvoje. Tai finansinė sistema, kurioje žmonės gali skolinti pinigus vienas kitam, tokiems poreikiams kaip: paskola per 5 min, greitas kreditas, būsto paskola, visa tai darant be banko tarpininkavimo. Toks investicijos būdas populiarėja, nes palūkanos santykinai didelės, tačiau su tuo ateina ir atitinkamos rizikos, apie tai šiandien ir pakalbėsime.
Kaip užsidirbti iš tarpusavio skolinimosi platformų?
Yra keletas būdų, kaip užsidirbti pinigų iš tarpusavio skolinimosi platformų:
-
Suteikti paskolas skolininkams. Tai yra pagrindinis būdas užsidirbti pinigų iš tarpusavio skolinimosi platformų. Duodant paskolą, jūs iš skolininko gaunate palūkanas. Palūkanų norma priklauso nuo paskolos trukmės, dydžio ir rizikingumo.
-
Investuoti į paskolų portfelius. Daugelis tarpusavio skolinimosi platformų siūlo galimybę investuoti į paskolų portfelius. Tai gali būti puikus būdas diversifikuoti savo investicijas ir sumažinti riziką. Paskolų portfelis yra grupė paskolų, kurių rizika yra panaši ir išskirstyta skirtingiems skolininkams, tokius portfelius naudoja tie kas turi didesnius biudžetus.
-
Būti platformos investuotoju. Kai kurios tarpusavio skolinimosi platformos leidžia investuotojams pirkti platformos akcijas. Nors ši investicija ir yra rizikinga, tačiau tikrai verta dėmesio.
Kaip veikia tarpusavio skolinimosi platformos?
Tarpusavio skolinimosi platformos, tai tokios platformos kuriose žmonės gali paskolinti pinigus vienas kitam. Platforma paprastai renka informaciją apie skolininkus, įskaitant jų kredito istoriją, pajamų šaltinius, kreditingumo reitingus ir kitas finansines sąlygas. Ši informacija naudojama įvertinti skolininko rizikingumui.
Skolininkai gali skolintis pinigus įvairiems tikslams, įskaitant: būsto pirkimas, verslo plėtros ar asmeninių išlaidų finansavimas, atostogos užsienyje ar namų remontas. Skolininko palūkanos priklauso nuo paskolos trukmės, dydžio ir rizikos.
Sumažinkite riziką
Norėdami užsidirbti pinigų iš tarpusavio skolinimosi platformų, būkite pasiruošę prisiimti riziką. Tam tikras procentas skolininkų negrąžina paskolos, todėl turite įvertinti šias rizikas ir išsirinkti priimtiniausias ir labiausiai toleruotinas paskolas.
Kaip padidinti pelną iš paskolų suteikimo?
Didžiausia grąža turi maži ir greiti kreditai, tačiau reikia sugaišti daug laiko atrinkinėjant tinkančius kandidatus. Kitas variantas yra investavimas į paskolas, kurios suteikiamos patikimiems ir galintiems laiku grąžinti kreditą skolininkams. Taip pat vienas patrauklesnių investavimo būdų yra investuoti į paskolas ar kreditus, kurie suteikiami užtikrinus turtu, tokiu atveju galėsite atgauti savo pinigus per skolininko konfiskuotą turtą.